Sărbătorile iernii au adus Școlii Gimnaziale "Ștefan cel Mare" din Focșani bucurii noi. Sala Multimedia, spațiu amenajat în cadrul Proiectului de reabilitare a unității, și-a primit iar oaspeții odată cu serbările dedicate Crăciunului și Anului Nou. Elevii mai mici sau mai mari, alături de dascălii sensibili și inimoși, au dat glas emoțiilor specifice momentelor de la cumpăna dintre ani. Spațiul generos și elegant a răsunat de colinde, poezii, scenete care au reînviat clipele magice ale Nașterii Mântuitorului, creând o atmosferă de neuitat. Talentul, dăruirea, inocența copiilor i-au impresionat pe spectatori - părinți, bunici, profesori, elevi.
Astfel s-a păstrat tradiția instituției de a umple sufletul tuturor cu frumusețe, gânduri bune și aromă de brad.
La mulți ani, cu sănătate și împliniri, celor care se simt legați, intr-un fel sau altul, de Școala "Ștefan cel Mare!"
prof. Emilia Dumitru si Dobrita Tanase

- In saptamana 16-20 decembrie, in Sala Media s-au desfasurat serbarile elevilor din clasele 0-IV

- Pe 19 decembrie s-a desfasurat spectacolul "Serbare de Craciun"; au participat elevi din clasele V-VIII, indrumati de profesorii: Elena Aluculesei, Dobrita Tanase, Emilia Dumitru, George Pantica, Petruta Balan, Nicoleta Cainap, Gratiela Soare, Cerasela Stanescu; corul scolii a fost dirijat de prof. Daniela Stanciu. A fost prezent la spectacol si "Corul celor mici" indrumati de inv. Fanica Istudor.

Vom reveni cu IMAGINI...